Historie akcí /

Feng- yung Song Dýchání při zpěvu

Termín:11.12.2013
Popis:Dne 6. 11. 2013 proběhl workshop v rámci projektu Partnerství a sítě. Katedra hudební výchovy tentokrát přivítala hosty Feng-yün Song a PhDr. Jitku Brůnovou-Lachmann.
Feng -yün Song je čínská zpěvačka, hlasová pedagožka se zaměřením na dech a tělo. Od šesti let se učila pekingskou operu, kterou studovala do svých osmnácti let.
Svou škálou hudebních, pedagogických a kulturních aktivit usiluje o společenskou osvětu v mezikulturním dialogu, mezilidském porozumění a toleranci. Je zastánkyní přírodní cesty ke zdraví a zdravému životnímu stylu.
Workshop poskytl účastníkům integrovaný program s konkrétními kroky, jak efektivně pečovat o naše tělo a energický pohyb v něm. Nabídl prostor pro nejzajímavější témata kolem kvality života se zaměřením na hlas, dech a emoce. Aplikace čchikung, tchaj-ťi, I-ťing a taoistické medicíny.
RNDr. Jitka Brůnová-Lachmann, působila dlouhá léta na Přírodovědecké fakultě Univerzity Palackého v Olomouci, prezentuje se na domácích (Olomouc, Praha, Luhačovice) i zahraničních (Německo, USA, Švédsko) výstavách a performacích. Workshop dr. Brůnové prezentoval interdisciplinární přístup při apercepci hudebního a výtvarného artefaktu. Nezůstal jen na bázi hudebních a barevných synestézií, ale ukázal cestu celostního vnímání artefaktů prezentovaných účastníkům workshopu.
Dokumenty:
1
2
3
Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky
Administrace